• levering binnen 2-3 werkdagen
  • veilig betalen

Denk aan je Schepper!

Denk aan je Schepper!

Opnieuw verscheen van Jeroen Kriekaard een boekje voor jongeren met de boodschap van een klassieke oude schrijver.
In eerdere uitgaven kwamen Boston, Comrie, Hooker, Owen en W. Guthrie al aan bod, nu is de bron “Sálomo’s raad aan de jeugd” van Jacobus Fruytier. Zijn ruim 300 jaar geleden gehouden preek over Prediker 12:1 heeft de schrijver in 23 korte ‘brieven’ samengevat.

 

‘Beste jongens en meiden, …’ Ik noem enkele van de herkenbare thema’s voor jongeren van nu: een blik in de spiegel - hoe is jouw gedrag - een lief klein baby’tje en toch… - vijanden om je heen - ik heb er geen zin meer in - een ongeopende brief - welke plek heeft jouw Bijbel? - je bent gedoopt maar moet verzoend worden - mag je dan niet genieten?

 

Godsdienstdocent Kriekaard, begaan met het zielenheil van jongeren, wil het Evangelie ruim aan-bieden, maar wijst ook onomwonden de jeugdzonden aan.Met zijn aanpak slaagt hij erin dichtbij te komen. Door de korte stukjes en het directe taalgebruik hoeven jongeren niet af te haken.

 

De oude Bijbelse boodschap in eigentijdse taal gepresenteerd, is het concept van de serie. Een loffffelijk initiatief in onze tijd van toenemende onkunde en daarom onze waardering en steun waard.

Natuurlijk is niet te ontkomen aan verschillen met het originele boek “Salomo’s raad” van Fruytier zelf.

Hertalen en sterk inkorten voor jongeren is onvermijdelijk, maar aan spanningsvelden is niet te ontkomen en keuzes zijn altijd subjectief. De schrijver maakt - met name in de gespreksvragen achter de hoofdstukjes - gebruik van citaten (Bunyan, Owen, Spurgeon, Boston) om jongeren aan het denken te zetten. De aangehaalde belijdenisgeschriften wijzen op de reformatorische traditie
waarin Kriekaard wil staan.


Het boekje is aan te bevelen voor persoonlijk gebruik voor jongeren en in verenigingsverband. Voor ouderen, en zeker opvoeders, adviseer ik liever “Sálomo’s raad aan jongeren” (286 blz.), een hertaling door C. Bregman en voorzien van een historische inleiding door dr. R. Bisschop.

Denk aan je Schepper!

Jeroen Kriekaard
vanaf 949